İpucu: Anahtar kelimede yükselmek için ne yapılır?

Anahtar kelimemle yükselmek istiyorum

İnternet sitesi (website) işleri ile uğraşıyorsanız anahtar kelimelerin ne çok arandığını, ne kadar gelir getireceğini, ne derece ziyartçi alacağınızı çeşitli sorgulamalar yaparak azçok bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz. Bazen çok güçlü anahtar kelimelerde sıralama almak güçtür yani Amerikayı yeniden keşfetmeye başlar ancak alternatifleri kullanmak bu anlamda çözüm olabilir.

Direkt olarak anahtar kelime özellikle tek kelimelik değilde alternatif 2-3 kelimelere yoğunlaşın. Tek kelimeye vereceğiniz efor yerine daha hızlı HIT sağlayan alternatifleri kullanın.

Anahtar kelime ders konusu:  Google sadece anahtar kelimenin harfiyyen doğruluğuna bakmaz. Kelimenin eş anlamına ve kısaltmasına da bakar!

Eşdeğer anahtar kelime nedir?

Biz kelimenin eş anlamlısı hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Şimdi size basit örnekler vererek nasıl yapacağınız konusunda fikir vereceğiz. Bu cümleler sadece örnek olarak verilecektir ancak siz bu cümlelerden yola çıkarak kelimenin eş değerini kullanmaya başlayacaksınız.

Eşanlamlı kelimeleri bulun ve cümlelerinizi eş anlamlı kelimelerle kurun. Bunlara birkaç örnek verelim;

Eş anlamlı anahtar kelime kullanımı

Ana ve anne kelimeleri için anahtar kelimeli cümle kurma;

Resim 1: Eş anlamlı anahtar kelime kullanım örneği

Dışkı ve kaka örneği;

Resim 2: Anahtar keliemelerde eş anlam örneklemesi

Resimli anahtar kelime kullanım örnekleri

Yukarıda 2 adet resimli olarak işaretlediğimiz örnek sunduk. Bu örnekleri incelediğinizde tıpkı biz nasıl anahtar kelimenin eş anlamını biliyorsak arama motorlarınında aynı şekilde bildiğini görümüş olacaksınız. Google gibi arama motorları tıpkı okulda bize verilen dersler gibi tüm cümle, noktalama işaretleri, eş anlamlı kelimeler, kelimelerin anlamı gibi uzayıp giden tüm bilgiye sahiptir.

Başarılı SEO çalışmalarında SEO’cu olarak tabir ettiklerimizin çoğu bunları bilir. Belki standart düzeyde bir webmasterin gözünden kaçmış ya da gördüğü halde düşünmemiş olabilir.

Yine size bir başka ipucu verelim;

Anahtar kelimelerde kısaltma kullanmak

Şimdi bu örnek üzerinden de kelimenin kısaltılmış ve uzun hali ile kelimenin ne anlam içerdiğine dair anahtar kelime kullanımını Megabits Per Second ile Mbps kısaltmasını örnekleyelim;

Resim 3: Anahtar kelime kısaltması örneği

Profesör ile dr kısaltması örneği

Resim 4: Anahtar kelimeleri eşleştirme

Not: Resimlerdeki işaretli alanlarda arama sonucu uyumu ile gösterilen kelimeler google tarafından siyah kalın halde gösterilir. Arama sonuçlarında kalın olarak işaretlilere dikkat etmelisiniz.

Özetlemek gerekirse;

Yukarıdaki örnekleri incelerseniz Prof. “Profesör”, Dr. Doktor”, Doç “Doçent” gibi tonlarca kısaltmaları nasıl kullanabileceğiniz konusunda kendinizce fikirler üretebilirsiniz. Bizim burada ipucu olarak verdiğimiz örnekler size fikir aşılama açısından verilmektedir. Bundan sonraki gelişim ve iyileştirmeler sizin becerinize kalmıştır.Bilgi Notu: Bu site içerisinde yer alan "SEO" konuları araştırılarak ve denenerek "Tecrübe ile Sabit" uygulanan yöntemlerden elde edilmektedir. Konular herkesin anlayacağı dilde anlatılarak bilgi, eğitim ve ders niteliği taşımaktadır.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar