Seogle hakkında

Seogle SEO’ya bir meslek gözüyle bakanlara hizmet eder!

Seogle; (Açılımını sormayın SEO ile GOOGLE birleşimi “SEOGLE” melez bir site ismi gibi birşey) 2017 Eylül ayı başlarında açılmış kişisel bir web sitesidir. Bu site üzerinden ticari faaliyetler şimdilik yürütülmemektedir. Bu notu geçtikten sonra hakkımda 3-5 bilgiye sahip olmanız için kısaca;

SEO başlangıcım web sitesi merakı ile farkında olmadan başladı. İlk başlarda güzel görünümlü cancanlı siteler yapmaya başladığım yıllarda zamanla gösterişin eğitim ve bilgi sitelerinde hiç işe yaramadığını farkettim. Gelen ziyaretçi anasayfalarda dolaşmıyordu. Sadece arama sonucuna göre gelir, yazıyı okur, ilgisini çeken bir konu varsa tıklar devam ederdi. Ne gerek vardı ki ŞAHANE SİTE görüntüsüne! SEO nedir hiçbir fikrim yokken zamanla bazı şeylerin eksik olduğunu keşfeder oldum. Kendimce yaptığım internet sitelerine değerli ve kaliteli içerikler yazdığım halde google tarafında haketmediğim sıralamalarda olduğumu düşünürdüm.

Acaba eksik olan neydi?

Wmaracı, R10, iyinet gibi Webmaster siteleri üzerinden insanların yardımlaşmaları, bilgi alışverişleri gibi hemen her webmasterin uğradığı yazıları okumaya katılımlar sağlamaya başladım ama duyduğum SEO kelimesinin bir kurumu çağrıştırdığını düşünürdüm.

Zaman geçtikte duyduklarımı siteler üzerinde uygulamaya hatta bunların başarılı olduklarını görmeye başladım. SEO ile ilk tanışmam bu sayede gerçekleşti.

Günlerden bir gün AHMET G. isimli bir yazılımcı arkadaşımdan yaklaşık 6 ay gibi bir süre SEO hakkında bilgi eğitimi alma fırsatım oldu ve iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. İyi değerlendirmemi düşünmeme sebep ise öğretilenlerin eksikliğini, yetersiz ve gündem dışı kalmaya başladığını farkederek kendime bolca deneme yanılma yapabileceğim 12 aylık deneme yanılma yöntemlerini uygulayarak dolu dolu bir zaman geçirdim.

Bu zaman içerisinde farklı sektörlerde siteler açtım ve hep başarıya ulaştılar. Hatrı sayılır değerlerde siteleri optimizasyonları yapılmış olarak teslim ediyordum. Fakat benim diğer SEO ve webmasterlere göre farkım site tasarım yaparak satmıyordum. Siteyi yapıyor, işletiyor 1K (1000 organik ziyaretçi) olduğunda sektörüne göre veriyordum. Yaklaşık sıfır bir site için 4 aylık sürede bu HIT seviyesine ulaşıyordum. 1K hit 10 TL kazandırır, ayda 300 TL kazanç sağlar, yılda 3600 TL yapar değeri 7000 TL eder mantığı ile hiç çalışmadım. Sektörel siteler satın alana verdiği paranın kat kat fazlasını kazandıracağından ticari sitelere önem verdim.

Bu site üzerinde yayın yaptığım tüm yazıları kullanıcıların anlayacağı şekilde (hatta sokak ağzı diyebilirsiniz) yazmaya çalışıyorum. Teknik terimler belki diğer SEO siteleri gibi çok bilgili olduğumu göstermeye yarayabilir ancak amacım bu değil. Ben başarılı oluyorsam yazdıklarımdan ders alarak her seviye yazılımcı anlayabilir ve kavrama da güçlük yaşamaz. Teknik ya da INGILIZCE terimler elimden geldiğince kullanmamaya çalışıyorum.

Eksiklerim olabilir ama bu site üzerinden alacağınız tüm bilgiler sizin ufkunuzu açacaktır.

Not: Seogle sitesinin; Seo imamı, hocası, Seo müezzini, Seo amelesi, Şefi gibi SEO SİTELERİ ile ne içerik konusunda ne de fikir konusunda hiçbir alakası yoktur. Benimle her konuda “iletisim” kurabilirsiniz.Bilgi Notu: Bu site içerisinde yer alan "SEO" konuları araştırılarak ve denenerek "Tecrübe ile Sabit" uygulanan yöntemlerden elde edilmektedir. Konular herkesin anlayacağı dilde anlatılarak bilgi, eğitim ve ders niteliği taşımaktadır.

Sidebar