WordPress SEO eklentileri faydalı mı, En iyi SEO eklentisi hangisi?

SEO eklentileri

WordPress SEO Eklentileri için en çok fayda sağlayan hangisi diye sorsak veya siz soruyor olsanız bunun yanıtı; All in One SEO Pack ve Yoast SEO for WordPress arasında seçim olacaktır. Çoğu All in One SEO derken diğerleri Yoast SEO diyecektir. Webmasterin kullanım alışkanlığı ve eklenti özelliklerine göre bu değişim gösterir.

Not: Bu konunun asıl amacı anahtar kelimede yükselmek için SEO EKLENTISI gerekli mi?

Bakalım SEO firmaları ne demiş?

Ortak görüş “WordPress ve diğer siteler için SEO eklentileri” olmazsa olmaz. Yani SEO eklentisi kurmazsanız eklenti altyapısı yoksa sıralama almanız güç olarak belirtiliyor. Özellikle en çok incelediğiniz optimizasyon firmalarından araştırarak sonucu görebilirsiniz.

SEO eklentisi şart mı?

SEO eklentisi bir siteyi kendine bağlamaktır. Kendine mecbur bırakmak ve site sahibi üzerinden para kazanmaktır. Bir SEO programı ile sıralama alamazsınız.

All in One SEO Pack mi Yoast SEO mu?

Eğer sadece anahtar kelime ve anahtar cümlelerde sıra için bu eklentileri “All in One SEO Pack” ve “Yoast SEO” kullanıyorsanız kullanmayın!

SEO eklentileri web site yapımına yeni başlayanlar için ideal eklentilerdir. Ancak kendine bıraktığı bağımlılık ile mecbur kalırsınız. Bu şu demek değil; “SEO eklentisi kullanmayın” kullanın ancak gerektiği yönlerini kullanın.

Hangi özelliklerinden faydalanabilirsiniz?

Yeni site işlerine başlamış bir webmasterseniz, robots.txt, sitemap.xml, başlık ve içerik görünümü düzenlemeleri dışında hiçbir işinize yaramayacaktır. Site hazırlıklarınızda ve site gelişimi konusunda faydalarını görürsünüz. Eğitiminizi tamamladıktan sonra bu eklenti bağımlığından kurtulun.

Peki neden kullanılıyor diyebilirsiniz.!

Çoğu sadece site başlığı, site açıklam, site haritası ve anahtar kelimeler için kullanır. Büyük çoğunluksa sadece başlık, açıklama, anahtar kelime koyar, başlıkların nasıl görünmesi gerektiğini belirler, kendince kategori ve etiketleme düzeni belirleyerek kullanım sağlar.

Bu gördüklerinizin tümü size bir seçim yapma zorunluluğu getirdiğinden mecburen kullanmak zorunda kalırsınız. Tıpkı bir parti tutmak, bir takım tutmak, bir sanatçı hakkında sevip sevmeme seçeneklerini tercih etmek gibidir. Buna zorlanırsınız, seçim yaparak kullanmak zorunda kalırsınız. Tartışmalar ve fikirler yorumlara döküldükçe eklentilerin daha çok yagınlaşarak kullanımına katkı sağlarsınız. Tıpkı hayatımızın diğer yönlerinde tercihlere zorlandığımız gibi..

Bizde kullanıyoruz ancak;

Robots.txt, Sitemap.xml, site giriş bilgileri ile link yapısı dışında hiçbir şekilde kullanmıyoruz ayrıca kullanmayı da tavsiye etmiyoruz.

Google ile SEO eklentilerinin arası nasıl?

Google SEO eklentilerinizden aldığı komutları yerine getirir. Yani bir başlığın ya da açıklamanın nasıl görüneceğine dair aldığı komutları uygular. Sıralama vermek için eklentinin kalitesine, ücretli veya ücretsiz oluşuna asla bakmaz. Anahtar kelimeler için eklentinin hiç faydası yoktur. Siz google’i bu seçime zorlayamazsınız. Eğer hangi anahtar kelimelerde ne derece yükseleceğinizi eklenti belirleyerek sıralama alınsaydı en iyisi Milyon $ olarak satılırdı. Ana kural sitenizin genel kalitesi ile içerik kalitesidir.

Anahtar kelime ekleyerek sitenizin ilerlemesini beklemek yerine anahtar kelime eklemeden yaparsanız daha başarılı olursunuz. Anahtar kelime girdileri yaparak “Google bak benim anahtar kelimem bu” kısıtlama komutu ile sitenize zarar verirsiniz. Eğer bu komutları hiç kullanmazsanız 10 anahtar kelime yerine 100 anahtar kelime ile aynı makalenin sıralama aldığını görürsünüz.

Kısaca özetlemek gerekirse; SEO konusunda uzman olduğunu savunan siteler üzerindeki bilgilerden yola çıkarak SEO eklentisi kurup makalenizi anahtar kelimeciklerle, etiketlerle doldurmayın. Kendi kendinize makalenize sıralama ve anahtar kelime kısıtlaması yaparsınız.

Deneyin; bu yazdıklarımızın doğruluk ispatı sizin elinizdedir. 1 makale yazın ve hiçbir etiket ve anahtar kelime kullanmadan yayınlayın. 3 gün sonra “webmaster tools” üzerinden o makaleye ait kaç adet anahtar kelimenizin çıktığını süzün.

Anahtar kelimeleri kullanmak sitenizin aramalarda kısıtlanmasına neden olur.!

Kendinizi tıpkı SEO yazılımcıların istedikleri gibi bu eklentilere mecbur bırakmayın! Eklentilerin sadece gerekli kısımlarını kullanın…

Bir site örneği;

Web site adı “hastaliktedavisi.net” tamamen kendi sorumluluğumuzda yapılan 4. ayını yeni tamamlamış bir sitedir. All in SEO veya YOAST kullanılmamaktadır. Meta SEO’nun bazı özellikleri kullanılmış olup hiçbir şekilde anahtar kelime ve anahtar kelime tanımı yoktur. Toplamda 650 civarı makalesi mevcuttur. 50 etiket bulunmaktadır. Yani 13 yazıya 1 etiket düşmektedir. 10 binlerce anahtar kelimede kendiliğinden sıralama almaktadır. Çünkü biz Google‘in tam da istediği şeyi veriyoruz.

Ortalama konum, sorgu, tıklama, gösterim detaylarına ulaşarak ayrıca siteyi de inceleyebilirsiniz.

Anahtar kelimesiz site yapımı
SEO eklentisi kullanmadan (Anahtar Kelimesiz) yükselme


Bilgi Notu: Bu site içerisinde yer alan "SEO" konuları araştırılarak ve denenerek "Tecrübe ile Sabit" uygulanan yöntemlerden elde edilmektedir. Konular herkesin anlayacağı dilde anlatılarak bilgi, eğitim ve ders niteliği taşımaktadır.

Yorumlar

Burada yorum yok.. bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar